Sa grupom ljudi koji su imali slično iskustvo i probleme, osnovao sam Udruženje za prevenciju i borbu protiv gojaznosti. Smatram da probleme gojaznih mogu razumeti samo gojazni, pa je cilj Udruženja da pruža podršku svim ljudima sa viškom kilograma u vidu korisnih saveta i preporuka, ne samo od strane onih koji su prošli proces mršavljenja već i stručnjaka iz ove oblasti.

Udruženje je pokušaj i moja molba da se pomogne osobama koje imaju problem gojaznosti. Najbitnija stvar je da niko od gojaznih osoba neće sebi priznati da spada u tu kategoriju, ja sam prvi lagao sebe dugi niz godina a najgore od svega je da su osobe sa viškom kilograma u našem društvu diskrimisane i odbačene.
Mislim da su gojazni ljudi građani drugog reda. Često se priča o verskoj i nacionalnoj diskriminaciji, a prva stvar o kojoj treba da pričamo je diksriminacija gojaznih ljudi. Sa svih strana nam se nameće ideal vitkosti kao ljepote i u takvom okruženju, gojazni ljudi se osećaju odbačenim. Oni se moraju dvostruko više truditi da budu primećeni u društvu i da ih društvo vrednuje na jedan realan i stvaran način.
Moramo usvojiti nove prehrambene navike, novi stil života, uživati u malim stvarima i koracima, naučiti da ponovo živimo, kako žvakati i šta jesti....
Moramo mentalno raščistiti neke stvari sami sa sobom. Ne postoji 'sutra ću'. Sve gojazne osobe idu na dijetu od sutra, a nikada odmah sad. Problem gojaznosti se rešava odmah. Treba biti uporan i rezultat mora doći. Ne postoji čarobni štapić, to je jedan mukotrpan rad i odricanje od svega".

„Udruženje za prevenciju i borbu protiv gojaznosti“